Na naszej stronie znajdziesz dekoracje ślubne, wianki, bukiety i wiele innych. W swojej ofercie posiadamy również warsztaty indywidualne oraz grupowe.

@dekonatalia

Dane kontaktowe
Facebook
Instagram
  •  Dekoracje   •  7 nietypowych dekoracji na ślub, czyli o miejscach, gdzie rzadko widzisz kwiaty

7 nietypowych dekoracji na ślub, czyli o miejscach, gdzie rzadko widzisz kwiaty

W swojej pracy florysty uwielbiam wplatać kwiaty w każdy element życia, dlatego tym bardziej ślub i wesele to dzień, w którym dobrze jest mieć kwiaty dosłownie wszędzie. Nie muszą to być wielkie pompatyczne dekoracje, czasem wystarczą nawet małe drobne akcenty, które urozmaicą i ukwiecą ten dzień.

O jakich oryginalnych dekoracjach myślę?

Nietypowe dekoracje na ślub

Pisząc o nietypowych dekoracjach na Twój ślub, mam na myśli takiego typu dekoracje, o których rzadko ktoś pamięta, a stanowią ważny element.

Takie dekoracje zaskakują gości, urozmaicają fotografie i są podkreśleniem wyjątkowości Twojego wesela.

Mogą przybrać formę symbolicznych bukietów lub nadać miejscom majestatycznego charakteru. Każdorazowo kwiaty te powinny być dopasowane do całej stylizacji ślubu i wesela, a także współgrać z wybraną przez Ciebie kolorystyką.

Jako wielka miłośniczka kwiatów lubię zaskakiwać nie tylko formą, ale i miejscem, gdzie takie kwiaty chętnie wplatam.

Lista oryginalnych dekoracji w dniu wesela

 1. Dekoracja miejsca przygotowań
 2. Dom pana młodego, dom panny młodej czy apartament, w którym będziesz szykować się z Twoim przyszłym mężem. To miejsce, które warto przyozdobić kwiatami.

  Zwykle pamięta się o tym, by na przygotowania zakupić ładne szlafroczki, zadbać o szampana i kieliszki. A co z kwiatami?

  Wystarczy bukiet, flowerbox czy kompozycje na stoły czy stoliki nocne, by stworzyć odświętną atmosferę.

  A wiesz, jak takie kwiaty wzbogacają zdjęcia? Słyszałam nie raz od fotografów i filmowców, że kwiaty wykorzystują do aranżacji detali takich jak obrączki ślubne i biżuteria panny młodej.

  Jakie jeszcze miejsca polecam:
  -dekoracja na drzwi wejściowe czy wianki na ogrodzenie okalające dom, które są alternatywą dla balonów
  -dekoracja przy schodach, po których zejdzie panna młoda
  -kwiatowe kompozycje na stół


 3. Kwiatowe błogosławieństwo
 4. Błogosławieństwo to jedna z najbardziej wzruszających chwil dla rodziców. Zwykle pieczołowicie zaplanowana, z rozpisaniem tekstów które ze ściśniętym gardłem wypowiedzą. Czy taka chwila nie jest idealna, by była ukwiecona?

  Biały odświętny obrus, krzyż, woda święcona i bukiet kwiatów, który uzupełnia to miejsce idealnie.

  Polecam także pomyśleć o roślinnym kropidle, które uzupełni ten odświętny stół.


 5. Ukwiecona rodzina, czyli podkreśl kwiatami ważnych dla Ciebie gości
 6. O tym, że panny młode zamawiają kwiaty dla świadkowej, a butonierki dla świadka, wiemy wszyscy.

  A co powiesz na to, by ukwiecić całą ważną dla Ciebie rodzinę?

  Wyobraź sobie, że mamy, babcie, siostry i przyjaciółki mają kwiatowe opaski, korsarze na rękę lub kwiaty we włosach. Córeczki brata też będą szczęśliwe, gdy dostaną swoje kwiatowe wianuszki. A ojcowie, dziadkowie, bracia i przyjaciele w klapach marynarek mają butonierki.

  To znak dla wszystkich gości, że to najbliższa rodzina pary młodej, a sami obdarowani takimi kwiatami, będą czuć się wyjątkowo. Mam jeszcze jedno przemyślenie, dlaczego warto pomyśleć o takich dodatkach. Fotografowie i filmowcy będą doskonale wiedzieć, na kogo szczególnie mają zwracać uwagę.


 7. Kwiaty w… toaletach
 8. Kobiety spędzają sporo czasu w toaletach, szczególnie podczas imprez. A to trzeba poprawić włosy, zakleić plastrem obtarte stopy czy przypudrować twarz.

  Coraz częściej spotyka się, że w toaletach para młoda wystawia niezbędniki, w których znajdują się lakier do włosów, zestaw do szycia, podstawowe leki czy plastry. A co powiecie, by dodatkowo przed lustrami postawić kwiatowe dekoracje i świece? Dzięki temu toaleta nabiera eleganckiego charakteru. No i kogo nie zaskoczy kwiatowa kompozycja w toalecie?


 9. Kwiatowy tort
 10. I tutaj mam dla Ciebie dwie propozycje. Kwiaty, które są elementem dekoracji tortu zdobiąc go. Mogą to być róże, piwonie, bratki, czy inne jadalne kwiaty. Ich dobór zależy od od rodzaju tortu i ogólnej stylistyki wesela.

  Proponuję także, by zadbać o to, jak tort będzie podany. Stół przykryty długim obrusem, świece i płatki kwiatów – czy to nie wygląda romantycznie?

  Ważne, by taki tort podać na ładnym stole, nie na metalowym wózku, bez zbędnych talerzyków, noży i innych przeszkadzaczy, które finalnie psują efekt.

  Tort to słodka niespodzianka wieczoru i warto dodać jej kwiatowego sznytu.


 11. Strefy chillout – daj gościom wypocząć w kwiatach
 12. Na letnich ślubach nie tylko palacze lubią wyjść na zewnątrz. Jeśli masz zaplanowaną strefę chilloutową, to z pewnością znajdą się tam także stoliki, na których ja już widzę małe świeczki i mini kompozycje kwiatowe w ozdobnych wazonikach.


 13. Stolik dla obsługi
 14. Na końcu chciałam zwrócić uwagę na element, który często bywa pomijany w dekoracjach – stół dla obsługi.

  Według mnie warto zadbać chociaż o mały akcent dekoracyjny na stole usługodawców. Szczególnie, gdy taki stół znajduje się na sali wraz z innymi stołami dla gości.

  Uwielbiam spójność i dlatego taki “goły” stolik rzuca się w oczy i moim zdaniem nie wygląda to dobrze. A druga sprawa, że chociaż są to osoby, które tego dnia są w pracy, o wiele milej im będzie spędzić krótką przerwę przy estetycznym stoliku.

  Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do szukania miejsc, które i Ty ukwiecisz na swoim ślubie. Wpadłaś na ciekawy pomysł? Czekam na komentarz.

Zostaw komentarz