Na naszej stronie znajdziesz dekoracje ślubne, wianki, bukiety i wiele innych. W swojej ofercie posiadamy również warsztaty indywidualne oraz grupowe.

@dekonatalia

Dane kontaktowe
Facebook
Instagram
  •  Ślub w plenerze   •  Ślub w plenerze – jak wybrać odpowiednie miejsce

Ślub w plenerze – jak wybrać odpowiednie miejsce

Przy projektowaniu dekoracji na ślub najważniejsze jest zacząć od tego, jaki rodzaj ceremonii będziemy dekorować. 

Dzisiaj najczęściej ślub w plenerze oznacza ceremonię cywilną, humanistyczną lub symboliczną, najrzadziej ślub kościelny. I każda z tych ceremonii różni się czasem trwania, przebiegiem ceremonii i obostrzeniami.

Wybierając miejsce na plenerowy ślub, trzeba się z tym liczyć, że urzędnik może mieć konkretne wymagania co do miejsca, podobnie jak ksiądz (jeśli jakimś cudem uda się nam dostać zgodę na ślub poza kościołem). Np. miejsce musi być ciche, a godło ma wisieć za urzędnikiem.

W przypadku organizacji ślubu humanistycznego albo symbolicznego, jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia ;).

Jak zatem wybrać miejsce na ślub plenerowy i na co zwrócić uwagę:

  • Jak miejsce prezentuje się z każdej ze stron – jak będą widzieć je goście, jak para młoda, a jak fotograf.
  • Co będzie tłem – budynek, stodoła, pałac, czy może stary las, widok na jeziora, góry, morze…
  • Jak dane miejsce będzie wyglądać w dniu ślubu o danej godzinie – czy będziecie ślubować o 12 w południe na otwartej przestrzeni, a może będzie to ceremonia o 20 we wrześniu w środku lasu. Warto wziąć pod uwagę właśnie to, jak dane miejsce może wyglądać w słoneczny lub pochmurny dzień.
  • Czy zmieszczą się tu wszyscy goście – zobacz, czy ta urocza mała altana nie zasłoni Was podczas ceremonii na tyle, że goście nie będą nic widzieć. Czy może lepiej poszukać takiej przestrzeni, gdzie wszyscy będą mogli być naocznymi świadkami jak sobie przysięgacie.

Polecam przy wyborze miejsca na ślub poszukać zdjęć z tej lokalizacji. Być może ktoś przed Tobą już brał tu ślub i możesz zobaczyć jak prezentował się dany obszar. Przypatrz się, co Ci się podoba, a co nie. 

Podpytaj managera lokalu, w którym planujesz swoją uroczystość, gdzie pary najczęściej organizują swój ślub w plenerze.  

Skorzystaj z rad swojej dekoratorki czy florystki, które widziały już wiele rozwiązań i dzięki swojemu doświadczeniu pomogą Ci wybrać efektowne i estetyczne miejsce ceremonii.

Zostaw komentarz