Na naszej stronie znajdziesz dekoracje ślubne, wianki, bukiety i wiele innych. W swojej ofercie posiadamy również warsztaty indywidualne oraz grupowe.

@dekonatalia

Dane kontaktowe
Facebook
Instagram
  •  Ślub w plenerze   •  Plan awaryjny w czasie ceremonii

Plan awaryjny w czasie ceremonii

O ile para młoda ma wpływ na wiele elementów, to jednak pogoda do nich nie należy. Niestety, ale nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć do ostatniego dnia ze stuprocentową wiarygodnością. Dlatego tak ważne jest ustalenie planu awaryjnego, gdyby w dniu ślubu zapowiadano wichurę, burzę czy ulewy.

Trzeba zastanowić się, które z elementów dekoracji będzie można przenieść, gdzie oraz kto będzie za to odpowiedzialny. I to już na etapie omawiania dekoracji.

Najczęściej o tym, że trzeba wdrożyć w życie plan awaryjny, decyduje się dzień przed ceremonią lub z samego rana w dniu ślubu.

W przypadku ceremonii humanistycznych czy symbolicznych czasami celebransi mogą zaczekać chwilę, by próbować przeczekać burzę. Jednak zachęcam do omówienia tych kwestii na początku współpracy, bo może się to wiązać z dodatkowymi kosztami.

Są jednak pary, które nawet przy niesprzyjającej pogodzie decydują się na rozłożenie miejsca ceremonii pod chmurką, nawet gdy z tej ma za chwilę spaść setka kropli. W takim przypadku warto już wcześniej zadbać o parasole i rozdać je gościom. Najlepiej sprawdzają się te przezroczyste, bo nie będą Was zasłaniać, a i na zdjęciach wyglądają wspaniale.

Muszę jednak nadmienić, że jest to plan awaryjny tylko w przypadku lekkiego lub przelotnego deszczu, a nie zapowiadanego oberwania chmury. Pamiętaj, najważniejsze w takim przypadku jest bezpieczeństwo pary młodej i gości.

Mam nadzieję, że przybliżyłam Ci temat dekoracji ślubu plenerowego i teraz pozostaje już tylko powiedzieć “tak” ceremonii pod chmurką 🙂

Zostaw komentarz