Na naszej stronie znajdziesz dekoracje ślubne, wianki, bukiety i wiele innych. W swojej ofercie posiadamy również warsztaty indywidualne oraz grupowe.

@dekonatalia

Dane kontaktowe
Facebook
Instagram
  •  Dekoracje   •  Dekoracje miejsca ślubu w plenerze

Dekoracje miejsca ślubu w plenerze

Jeśli masz już ustalone miejsce na swój wymarzony ślub plenerowy, teraz czas na ustalenie szczegółów dekoracji. Najczęściej miejsce ceremonii wybierane jest blisko przyjęcia, bardzo rzadko są to dwie oddalone od siebie lokalizacje. Ale w każdym z tych przypadków najlepsze efekty osiąga się, gdy wszystkie dekoracje są ze sobą spójne.

Możemy podzielić dekoracje plenerowe na kilka elementów:

  • Dekoracje miejsca ślubu plenerowego – może to być altana, miejsce pod starym drzewem czy wielki taras pałacowy. Czasami stawia się łuki czy inne elementy, które dekoruje się kwiatami, materiałami czy trawami, w zależności od stylu dekoracji.

    Miejsce ślubu mogą zdobić niecodzienne akcesoria, np. ozdobny żyrandol zwisający ze starego drzewa, rzeźby, stare drzwi prowadzące do punktu zaślubin, girlandy żarówkowe, wielkie kompozycje kwiatowe, etc. Ważne, by wykorzystać przestrzeń wokoło i zaakcentować miejsce ślubu.

    Pamiętajmy, by zadbać także o odpowiednie meble – krzesła dla pary młodej, klęczniki, jeśli jest to ślub kościelny, miejsce do podpisywania dokumentów (np. stolik), miejsce na godło (czasami zawiesza się je za urzędnikiem na pergoli, niektórzy urzędnicy pozwalają, by stało na sztaludze lub na samym stoliku).

  • Dekoracje alejki pary młodej – tworząc wizję ceremonii, warto zastanowić się skąd będzie szła para młoda, którędy i jak dotrze do miejsca ceremonii. Projektując drogę pary młodej trzeba uwzględnić dekoracje od początku tej drogi, aż do samego jej końca i odpowiednio ją zaakcentować.

    Najważniejszy jest ostatni odcinek, który para młoda pokonuje tuż przy gościach. Tu zwykle wykorzystuje się wiele elementów, by podkreślić ten ostatni etap drogi narzeczonych.

    Początek takiej alejki warto zaakcentować tak samo, jak całą jej długość. Można wykorzystać kompozycje kwiatowe, dekoracje na postumentach, dywan, płatki kwiatów, świece w szklanych tubach, latarenki na ozdobnych palikach wbite w ziemię, etc.

  • Miejsce dla gości podczas ceremonii – możesz spotkać różne koncepcje tworzenia miejsca dla gości. W przypadku długich ceremonii warto zadbać o krzesła dla wszystkich gości, a gdy jest to krótka uroczystość można zorganizować miejsca siedzące jedynie dla rodziców, świadków i dziadków.

    Połączeniem praktycznego i estetycznego rozwiązania jest zapewnić miejsca siedzące każdemu z gości. Dzięki temu masz pewność, że goście usiądą tam, gdzie im wskażesz. W przeciwnym razie goście będą stawać wszędzie.

    Czasami stosuje się winietki na krzesłach dla gości, przynajmniej tych najważniejszych. Dlaczego? Dzięki temu wiesz, że rodzice i babcia usiądą tam, gdzie chcesz ich usytuować.

    Na krzesłach można także rozłożyć rożki z płatkami kwiatów, którymi po ceremonii goście będa obsypywać parę młodą.

    Samo ustawienie krzeseł jest bardzo różne, może być proste, albo jak w amfiteatrze, o kształcie łuku. To także zależne jest od liczby gości i wybranego miejsca.

    Warto pamiętać by przy ustawianiu krzeseł zostawić sporo miejsca dla pary młodej. W końcu nikt nie chce widzieć, jak nowożeńcy przeciskają się pośród gości, uważając by nie przewrócić dekoracji.

Zostaw komentarz